KONST / Litografier / Färglitografi 14045295
nr 1404 5295
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 40/350. Motivet: 31x43cm, yttermått inklusive ram: 50x60cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 21 juni 2021
kl 20:25:02
21/6 20:20:03
21/6 20:22:32
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman